Série knih plná pokladů od Dr. Geukense, tentokrát třetí díl
Jestliže hledáte kvalitní materiál pro studium úspěšných případů léčených klasickou homeopatií, vřele doporučuji knihy od Dr. Alfonse Geukense.
Kdo to byl
Alfons Geukens se narodil v roce 1944 v belgickém Balenu. V roce 1978 obdržel diplom o vzdělání v klasické homeopatii na Aténské škole homeopatické medicíny. Mezi jeho učitele a ovlivňovatele patřili Dr. James Tyler Kent a Prof. George Vithoulkas.
Jeho knihy jsou opravdu cenný zdroj informací. Homeopatii učil v Evropě a Spojených státech. Při jeho stylu učení stál nohama pevně na zemi, homeopatii uměl předat velmi racionálně, prakticky a přesto s humorem. Byl to i výborný pozorovatel, což je patrné ze záznamů způsobu odebírání jeho případů. V roce 1983 založil Klinické školící středisko pro klasickou homeopatii v Hechtelu v Belgii, kde se za doby jeho působení homeopatie praktikovala 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.
Zemřel v roce 2010 ve věku 66 let.
Proč po jeho knihách sáhnout
Série jeho knih s názvem Homeopathic practice obsahuje celkově 6 dílů (6 “volumes”). První díl se bohužel již sehnat nedá (netuším ale proč, ptala jsem se již na několika zahraničních e-shopech i ve vydavatelstvích). Všechny obsahují praktické případy, na kterých je vidět reálný efekt podaných homeopatických léků.
Vždy je samozřejmě lepší vidět případy na živo, ale i tak z knihy jistě extrahujete spoustu užitečných informací ohledně toho, jak postupovat při odebírání případů a rozšíříte si i znalosti materie mediky.
Snad jedinou nevýhodou je, že jeho knihy nejsou dosud dostupné na českém trhu.
Co je obsahem třetího dílu
U čtení série jeho knih jsem začala s třetím dílem. Nemá to žádný zvláštní důvod, avšak jak vidíte, díly na sebe přímo nenavazují, takže se dají číst i samostatně.
Kniha obsahuje více než 400 stran, není to tedy čtivo na pár večerů. Tím spíš, že je třeba se na text skutečně soustředit, aby si z něho člověk vzal co nejvíce.
Texty obsahují informace ohledně:
- způsobu přemýšlení klasického homeopata během odebírání případu. Z případů v knize uvedených to pozorný čtenář do sebe může skutečně nasosat jako houbu 🙂 a poté uplatit ve vlastní praxi při předepisování léků
- rubrik, pod kterými najít konkrétní symptomy v repertoriu
- diferenciálních diagnostik jednotlivých léků, které v jednotlivých případech přichází v úvahu, a jak je od sebe v konkrétních klinických situacích spolehlivě odlišit
- návodů, jak poznat, že předchozí lék měl pouze potlačující efekt, a jak potom najít lék nový a zorientovat se ve zmatečných symptomech.
Když budete číst pozorně, najdete tam i perličky z autorova mládí 🙂
Jaké konkrétní případy v knize najdete
V záznamech úspěšných případů jsou zmíněny například tyto patologie:
– epilepsie
– poruchy chování
– amenorea
– akné
– tumor v prsu
– angína
– senná rýma
– hypertenze
– bolesti hlavy
– sinusitida
– afty
– žaludeční vředy
– neštovice
– mastitida
– Crohnova choroba
– psychóza.
U všech případů je indikován jeden z těchto léků, díky čemuž si o každém z nich můžete rozšířit znalosti o jejich širokém klinickém použití:
– Bufo
– Mercurius
– Carbo animalis
– Kali bichromicum
– Kali carbonicum
– Phytolacca
– Kali phosphoricum
– Sepie
– Kali bromatum.
Tak vzhůru do čtení!
S láskou
H.