K alternativní medicíně a zejména k homeopatii mám díky svým rodičům blízko už od dětství. Přirozené terapie a zdravý životní styl proto považuji za neodmyslitelnou součást svého života už spoustu let. Nejblíž mám však k homeopatii a to z mnoha důvodů. Při správném předepsání je efekt homeopatického léku někdy skutečně až dechberoucí a navíc mně osobně v minulosti homeopatie pomohla s více chronickými problémy, které by pro mě jinak znamenaly dlouhodobé užívání konvenčních léků. Právě jí proto vděčím za své znovunabyté zdraví, které se mi díky ní vrátilo do života, a s nadšením a láskou se o něj proto nyní i starám.
 
Ráda popíjím bylinkové čaje, na které si moc ráda vyrábím své vlastní směsi. Neřadím se do žádné škatulky vegetariánů ani veganů, přesto jím převážně bezmasou stravu, protože jsem po letech zkoumání přišla na to, že mi to takto vyhovuje nejvíc. Produkty své kosmetiky jsem omezila na pár oblíbených skutečně přírodních a netoxických produktů a ráda podporuji i život bez odpadu. Přesto všechno nejsem dokonalá a nežiji život bez hřešení. Ze své podstaty se o to však snažím, co nejvíce je to možné. Je mi v tom tak dobře a cítím, že mi to prospívá nejen fyzicky, ale i psychicky.
 
Byť se sama léčím již spoustu let jen klasickou homeopatií, nejsem radikální odpůrce konvenční medicíny. Využití silných stránek tohoto přístupu v kombinaci s mnohdy prospěšnějším přístupem přirozených terapií, je dle mě tou nejlepší kombinací s benefitem pro všechny, kteří hledají pomoc při cestě ven ze zdravotních potíží.
 
o mně _hana poukarová_homeopatie

Své stránky tvořím se záměrem:

pomoci vám při orientaci v nepřeberném množství protichůdných informací, které se o homeopatii můžete dočíst
sdílet s vámi své ostatní názory či zkušenosti týkající se toho nejcennějšího, co máme – našeho zdraví (a není to klišé, já si to opravdu myslím) 🙂

Formální informace o mé osobě:

aktuálně – studuji 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, obor Nutriční terapeut
2017 – složila jsem zkoušky z dvouletého e-learningového kurzu na řecké International Academy of Classical Homeopathy, kterou z celoživotní lásky k homeopatii založil Prof. George Vithoulkas
2016 – měla jsem příležitost strávit 3 týdny na homeopatických klinikách v africké Keni
2015 – dokončila jsem kurz Člena první pomoci pod akreditací MŠMT
2014 – absolvovala jsem tříměsíční stáž ve Všeobecné zdravotní pojišťovně na klientském pracovišti
2013 – dostudovala jsem Tříletý intenzivní výcvik v homeopatii na Prague College of Classical Homeopathy pod vedením Petra Zachariáše (o dva roky později jsem tady úspěšně dokončila i Dvouletý postgraduální výcvik)
2013 – promovala jsem v oboru Management zdravotnických služeb na Vysoké škole ekonomické v Praze (Ing.)

Potkali jste mě i v médiích: