• Vítejte
  • Blog
    • Homeopatika
    • Zákonitosti homeopatie
    • Mýty o homeopatii
    • Knihy o homeopatii
    • Historie homeopatie
    • Výlety za homeopatií
    • Zdravý život
    • Na slovíčko
    • Veterinární homeopatie
  • Mé případy
  • On-line kurzy
  • Hana Poukarová
  • Služby
  • O mně
  • Kontakt
  • E-shop
0
Your cart is empty. Go to Shop.
břicho
Květen 11 2022

Homeopatická léčba neplodnosti

Zákonitosti homeopatie

Neplodnost, jinými slovy také sterilita, je stav, kdy se páru přirozenou cestou nepodaří počít dítě během 1 roku pravidelného nechráněného pohlavního styku nebo situace, kdy sice k početí dojde, ale těhotenství opakovaně končí spontánním potratem.

Důvody, které vedou k neplodnosti, jsou velmi různorodé. Na homeopatii se obrací páry (resp. častěji spíše ženy), které projdou řadou vyšetření a zjistí se, že za nezdary vězí nějaká klinická příčina (např. endometrióza, imunologicky způsobená neplodnost či PCOS – tzv. syndrom polycystických vaječníků, kdy žena neovuluje ani nemenstruuje) nebo takové dvojice, kterým se početí nedaří, ale jsou lékaři považovány za zdravé.

Platí tedy, že jednou z metod CAM (komplementární a alternativní medicíny), kterou je možné u léčby neplodnosti využít, je právě homeopatie. Je však potřeba rozlišit, jaké potíže v souvislosti se sterilitou homeopaticky řešitelné jsou a které nikoliv. 

Obecně lze říci, že pokud je u ženy problém funkčního charakteru (například zmíněná endometrióza, PCOS či neplodnost způsobená imunologicky), je možné tuto potíž homeopaticky řešit. Situace, které se homeopaticky zvládnout nedají, jsou charakteru strukturálního – jedná se např. o srůsty či absenci vejcovodů či vrozené vývojové vady dělohy (například tzv. uterus septus, tedy stav, kdy je dutina dělohy rozdělena přepážkou, svalovým septem a jehož operativní odstranění může pak vést v nižšímu riziku spontánního potratu).

Problém s plodností může být samozřejmě také na straně muže, ať už jde například o imunologicky způsobenou neplodnost či “špatný” spermiogram, co se týče pohyblivosti spermií, jejich tvaru či nedostatečného množství.

Jako u všech problémů, které lze řešit homeopatií, i u neplodnosti platí stejné pravidlo – neexistují univerzální indikace homeopatika například “na endometriózu” či “na špatný spermiogram”. Výběr léku je u každého člověka zcela individuální záležitost. To stejné platí, co se týče počtu léků, které jsou zapotřebí k vyřešení konkrétního problému, času potřebného k uzdravení i celkové prognózy. To vše se řídí tzv. úrovní zdraví každého člověka (více o této problamatice se můžete dočíst v knize Úrovně zdraví od Prof. George Vithoulkase, knihu vřele doporučuji nejen pro oblast problémů s neplodností).

Klinická studie homeopatické léčby neplodnosti

Zmíněný Prof. Vithoulkas je také jedním z autorů malé studie zaměřené na ženskou neplodnost, jejíž originál a kompletní znění najdete v medicínské databázi Pubmed. V této studii je prezentováno 5 případů úspěšné léčby neplodnosti s odlišnou etiologií (příčinou) léčenou právě za pomoci klasické homeopatie v nemocnici v řeckých Aténách. Zkoumali se v ní oba dva typy neplodnosti – primární i sekundární u žen ve věku 29-41 let. U každé z účastnic byly podle principů klasické homeopatie s úspěchem podány individuálně zvolené homeopatické léky v různých škálách potencí. Jak doporučují sami autoři studie, je potřeba účinky homeopatie u neplodnosti prokázat také ve větším měřítku v rámci randomizované kontrolované studie včetně stratifikace ohledně příčiny neplodnosti, věku a předchozí léčby. (1) 

Ukázka případu z mé praxe

Dodávám také jeden případ z mé praxe, který se týkal neplodnosti v souvislosti s opakovanými potraty vždy v prvním trimestru. Na tomto případu je vidět právě to, že je v homeopatii nezbytně nutné přistupovat ke každému případu zcela individuálně a lék volit podle příznaků, které se u konkrétní ženy objeví. Při výběru léku se však nelze soustředit pouze na potraty a gynekologickou oblast, ale na ženu jako celek – tzn. že je třeba vzít v úvahu celkový zdravotní stav včetně fyzického i duševního stavu. 

V listopadu 2018 ke mně přišla 34 letá žena s hlavním problémem opakovaných potratů kvůli diagnostikovanému antifosfolipidovému syndromu (přítomnost této patologie zvyšuje riziko předčasných potratů do 10. týdne). O dítě se snaží poslední 2 roky. Nemá problém s otěhotněním, ale s tím, že vždy dítě v 1. trimestru potratí. Má za sebou již 5 potratů a přišla o pravý vejcovod kvůli jednomu mimoděložnímu těhotenství. Od 22 let se léčí s idiopatickou hypertenzí (vysokým krevním tlakem). Je spíše zimumřivá, vždy jí byla zima, i v době, než se objevila hypertenze. Pořád má zmrzlé ruce a nohy a někdy má i bílé prsty na rukou, protože se jí nedokrvují. Po posledním potratu se začala více potit – cítí chlad v celém těle, ale ve tvářích cítí výrazné teplo. Poslední 2-3 roky je více podrážděná, než bývala. Pociťuje i pálivé bolesti mezi lopatkami. U potratů zaznamenala vždy velké krevní sraženiny.

Jaký lék dostala a proč? Belladonu (v potenci 200C). Ta má totiž jako klíčový symptom potraty v 1. trimestru v kombinaci s hypertenzí, podrážděností i sklonem ke krevním sraženinám (a právě antifosfolipidový syndrom, který měla diagnostikovaný, je rizikový pro opakovanou a nekontrolovatelnou krevní srážlivost). Navíc Belladona má tento typ termoregulace, ať se přidruží k jakýmkoliv potížím – návaly horka do hlavy a spolu s tím studené končetiny (ruce a nohy). 

Jaká byla reakce na lék?

6.1.2019 (4 týdny po podání léku)

V den užití léku cítila velkou únavu a podrážděnost (tzn. že se objevilo prvopočáteční zhoršení). Asi týden poté se jí na ruce objevilo malé ložisko svědivé vyrážky, které zhruba do 3 dnů samo zmizelo (objevení se kožních příznaků po podání léku je v tomto případě potvrzením správnosti podání léku).

Pocení s návaly zmizelo úplně, od užití léku nepřišlo ani jednou. Pálení mezi lopatkami už není tak často, ani tak intenzivní. Podrážděnost je menší.

13.1.2019 mi psala, že je zhruba v 5. týdnu těhotenství a že otěhotněla pravděpodobně pár dnů po podání homeopatického léku. Spolu se zlepšením výše uvedených příznaků toto těhotenství bylo úspěšné, dítě v pořádku donosila a od té doby porodila ještě další miminko.

Kde hledat informace o homeopatických lécích indikovaných u neplodnosti

Po obrazech homeopatických léků (nejen) u neplodnosti doporučuji pátrat přímo ve spolehlivých materiích medikách (lékopisech homeopatických léků).

Hlavní homeopatické léky indikované u neplodnosti spolu s popisy jejich obrazů u tohoto zdravotního problému najdete také v 1,5 hodinovém webináři věnovaném přímo homeopatické léčbě neplodnosti, který najdete v Mentoring clubu na stránkách Prague College of Classical Homeopathy. 

Přeji vám všem, kteří po miminku ze srdce toužíte, aby se vám vaše přání co nejdříve splnilo!

S láskou

H.

Zdroje:

(1) Zdroj studie: https://www.vithoulkas.com/sites/default/files/writings/Homeopathy_Infertility.pdf

Odhalte 6 příčin, proč vám nezabírá homeopatický lék 3 nevýhody homeopatické léčby

Related Posts

homeopatie u dětí

Zákonitosti homeopatie

6 pravidel homeopatické léčby dětí

_MG_7867 (1)

Zákonitosti homeopatie

3 nevýhody homeopatické léčby

proč vám nezabírají léky

Zákonitosti homeopatie

Odhalte 6 příčin, proč vám nezabírá homeopatický lék

© Hana Poukarová
Zpracování osobních dat
Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči. Na texty se vztahuje autorské právo. Web by Weef

Kontakt

Phone: + 420 776 162 705
Email: hana@hanapoukarova.cz Působnost: Praha

Studium homeopatie

O mně

Hledám cesty, jak zlepšit a udržet zdraví za pomoci klasické homeopatie a zdravého života. A tady o tom píšu.

Facebooková skupina

Buďme v kontaktu

FacebookInstagram