2 Comments

 1. Bara
  7 října, 2019 @ 8:51 pm

  Dobry den,
  Moc by mne zajimalo, jak se to ma s davkovanim homeopatik. Proc na spouste homeo strankach pisi napr 5kulicek 3x denne, kdyz jde o informaci a ne mnozstvi leku (tj. pocet kulicek) vpraveneho do tela? Cetla jsem ze je to pojistka, kdyby nejaka kulicka nebyla treba dobre ostriknuta lecivou latkou, ale i tak mi to mnozstvi nedava smysl. A uz vubec ne u napr oscillococcsina, kde se ma podat rovnou cela ta tubicka. Mockrat diky!

 2. Hana
  7 října, 2019 @ 9:29 pm

  Dobrý den Báro,

  dávkování homeopatik je u každého případu individuální. U lidí, kteří neužívají žádné konvenční léky, se většinou používá tzv. jednorázová rozdělená dávka. Znamená to, že lék se užije pouze v jeden den ve 3–4 dávkách po 3–5 kuličkách (či kapkách), další den se lék již nepodává a čeká se na reakci. Co se týče velikosti jedné dávky, nezáleží na tom, zda je kuliček pět či pouhé tři. Teoreticky stačí i jedna, ale doporučuje se jich brát pro jistotu více, kdyby ta jedna konkrétní byla nějakým způsobem znehodnocena např. při nevhodné manipulaci či kontaminována jinou látkou. Správnost či nesprávnost léku se dá posoudit zhruba po měsíci, vždy v závislosti na sledovaných faktorech, které vám homeopat dopředu dopředu sdělí. Pak víte, na co se zaměřit a čeho si na sobě či svých dětech všímat.

  Univerzální dávkovací schéma (5 kuliček 3 x denně) se píše na homeopatických lécích značky Boiron, který propaguje tzv. francouzskou homeopatii, nikoliv homeopatii klasickou. Oscillococcinum (tak jak je u nás propagován) je též produkt francouzského směru.

  Kdyby vás zajímalo o tomto více, popisuji vše ve svojí knížce, věřím, že díky ní se v tom zorientujete mnohem lépe, protože je to tam popsáno v hlubších souvislostech.

  Hanka

Napsat komentář